| anonim_4396 a întrebat:

Cum stiu daca am camera web instalata sau nu? am intrat la imaging devices dar nu vad niciunde scris uninstall. imi puteti spune cum sa o dezactivez?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

De obicei camerele web nu au un anume program al lor care se pot instala dupa cd. Odata ce a fost introdusa in pc ( prin cablu usb ) isi instaleaza driverii automat si atat! Driver-ul daca vrei sa il dezinstalezi click dreapta pe my computer->manage->device manager, iar in lista din dreapta cauti la other devices camera, iar de acolo dai unistall la driver in cazul in care vrei sa dezinstalezi driver-ul, sau disable pentru a o dezactiva.

| unprietenaproape a răspuns (pentru Jipa95):

Dar cea incorporata trebuie instalata manual? multumesc
in sfarsit am dezactivat o

| DeyCj a răspuns (pentru unprietenaproape):

Camera web incorporată depinde de driverii de sistem, driveri ce sunt incluși în platforma Microsoft au sistemul de operare ce îl folosești. Daca acești driveri nu sunt instalați de exemplu la platformele de lucru Microsoft Windows va fi afișat un semn de întrebare galben în dreptul device-ului respectiv(în device manager). Succes