| Sara a întrebat:

Cum transform o poza din format bmp in format jpg? ceva usor. va roggcrying

9 răspunsuri:
| sigmanet a răspuns:

Poate un Adobe photoshop daca ai, sau Paint din Windows. Cel mai simplu e sa dai rename si sa modifici doar extensia. Dupa "." pui jpg si enter

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Incearca cu save as... O deschizi in... Microsoft Ofice Picture Manager de exemplu... Si dai save as si selectezi formatul jpg. S-ar putea totusi sa mearga si varianta propusa de minerva. Succes!

| videoblog a răspuns:

Cu paint. urmeaza calea - start - programs - accesories - paint

| Wtf9000 a răspuns:

Deschizi imaginea in paint, dai file > save as... si iti alegi ce format vrei.

| bayatdolce a răspuns:

Intri in cotrol pane/folde option dai click pe view si debifeaza hide extension for known file type si duba dai rename la poza si stergi. bmp si scrii. jpg

| anonim a răspuns:

Simplu. o editezi cu nero photo snap. dupa care o salvezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau pur si simplu ii redenumesti extensia (din. bmp ii scrii. jpg)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Xs

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu si eu aceeasi chestie vreau sa aflusad