| IgoToHellForThis a întrebat:

Cum va merge internetul mai bine si mai repede vreau sa conectez doua pc'uri la acceasi retea si am un modem daca o sa i'au net de la modemul acela adica o sa impart netul la doua pc'uri sau cu wireless. intrebarea mea este cum o sa mearga netul mai bine? scuze de exprimare nu prea ma pricep :p funda

Răspuns Câştigător
| Devyd a răspuns:

Daca una dintre persoana downloadeaza de pe un PC, automat cealalta persoana cu PC, va avea viteza slaba la net.
Modemul este una dintre cele mai proaste optiuni, si am patit-o.
Modemul are o viteza slaba, conectand cele 2 pc'uri cu wireless la acelasi modem iti va fi imposibil sa ai interent bun, la ambele persoane.
Raspuns la intrebarea ta, din cate stiu eu nu ai cum sa il faci sa mearga mai bine atat timp cat ai modem.
Netul prin cablu e cel mai bun.

2 răspunsuri:
| Reek54 a răspuns:

O sa mearga la fel, nu se imparte pentru ca doar nu o sa descarci in acelasi timp de pe internet, o sa mearga la fel.

| assassinul95 a răspuns:

La mine merge bine si conectate 2 pc-uri la acelasi modem dar iti recomand prin wireless daca ai laptop