| Adrian4759 a întrebat:

Am un calculator cu doua placi de retea: un cablu vine de la modem intr-o placa de retea, iar din cealalta placa de retea vreau sa conectez un laptop. Problema e ca net am doar pe calculator care este conectat direct la modem, si pe laptop care este conectat la placa din calculator, nu! Ce ar trebui sa fac sa mearga netul pe ambele? Am w7!

Răspuns Câştigător
| Master1ro a răspuns:

Salut,
Du-te la Network Connections, selecteaza ambele conexiuni(Local Area Connection, Local Area Connection 2), dai click dreapta pe ele si Bridge Connections.
In urma acestor pasi va rezulta o noua conexiune!
Totusi, acel modem nu mai are alt port lan, daca da infigi un cablu in modem si laptop si rezolvi problema!