| anonim_4396 a întrebat:

Curentul din bateriile de ceas este alternativ sau continuu?

Răspuns Câştigător
| ywar a răspuns:

Curent continuu 100%.
Curentul alternativ are o perioada si o pulsatie. Fizica happy

| anonim_4396 explică (pentru ywar):

Multumesc.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Continuu. Intra si iese numai pe 1 cale. In casa e altern pentru ca ai 2 gauri in priza

| RAY a răspuns (pentru mgtow):

Si o baterie are pozivitate si negativitate, intr o baterie este stocata o anumita energie continua

| Dismally a răspuns:

Toate bateriile au curent continuu, doar la priza ai alternativ.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Toate bateriile stocheaza doar curent continuu. Nu conteaza ca sunt de ceas, de masina, etc.

| Adi88 a răspuns:

Continu 100%