| byoana a întrebat:

Daca a intrat apa in telefon se mai poate repara?

10 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Demonteaza telefonul! :. si nu doar carcasa, scoate tot de pe el, suruburi, tot tacamul si lasa piesele sub o lampa sa se usuce ...asa ar tr mearga!

| Kylexy a răspuns:

Da se poate repara du-te cu el la un service.

| darrio2007 a răspuns:

Desfa-l, scoate-i bateria si lasa-l sa se usuce.

| PureEvil a răspuns:

Da, in unele situatii, depinde cat de grava este situatia.In principiu primul lucru care trebuia facut era sa scoti bateria, pentru a nu pune in scurt anumite componente.Si sa il pui la uscat.Asta in prima etapa.In a doua, deoarece a intrat apa, unele contacte pot coroda instant, in functie din ce material sunt facute. Exista un spray pentru componente electronice in situatii de genul care se evapora in 60 de secunde de la utilizare si curata componentele asigurand un contact bun intre ele, gen cel de aici.Bafta!

http://www.adelaida.ro/......t_info.php

| Yumitsu a răspuns:

Desigur, dar depinde si de cat de mult l-ai "spalat". o fata pe care-o stiu a platit o jumatate din suma cu care a cumparat telefonul ca sa-l repare... Daca o sa fie prea scump, ia-ti alt telefon, iese mai convenabil

| CrIsTiAn_1798 a răspuns:

Eu am avut un telefon LG cu touch screen si l-am lasat deschis intr-o noapte pe masa si sora mea a varsat apa pe masa si a stat in apa toata noaptea a doua zi l-am desfacut,l-am pus la uscat dar degeaba...l-am dus la service dar nu l-au reparat, ca a intrat la apa, azi l-am mai desfacut l-am facut inapoi dar nu merge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am patin in felul urmator: era pe masa cu fata in jos si cineva a varsat un pahar de vin.si scurgandu-se vinul a ajuns la tel.am obs asta cam dupa vreo 5 secunde.problema este urmatoarea:nu imi functioneaza tasta 3 sad in rest totul e ok...acum este desfacut si pus la uscat. sper sa-si revina.tel meu este k750i. daca aveti vreun sfat strict la problema mea, va sunt recunoscator pentru el.

| Er1 a răspuns:

Da, se repară.
Mi-a căzut și mie cândva în cadă și și-a revenit.

| CriSs20 a răspuns:

Poi si mamei i-a cazut un telefon intr-o galeata cu apa si i-a desfacut repede piesele, le'am uscat cu uscatorul si a fost ca nou. Unei colege i-a cazut in apa si nu a mai avut ce face cu el. De curand a varsat tot mama apa pe telefonul tatei si nu prea se mai aude. depinde de telefon. Eu sper ca da... Aaa si bunicii mele i-a cazut in apa si nu a avut nimic chiar daca nu l-a desfacut

| pOrUmBiTzA_5701 a răspuns:

Pai depinde cata apa a intrat in acel tel. daca e cam multa si a stat cam mult in apa parerea mea e ca cu abnii cu care poti repara telu e mai bine sa-ti ei unul nou. du-te la un magazin unde se repare telefoanele si intreaba cam cat te.ar costa... funda
?