| totuldesprenimic a întrebat:

Daca ai monitor 1920x1080 o sa iti mearga jocurile mai sacadat putin decat daca ai un monitor 1360x768. Mentionez ca am un Asus gtx 660 si m-as gandi sa imi iau un monitor full hd deoarece este mai mare si se vede mai smecher.

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Asta nu este un criteriu relevant. Poți avea o placă video super bună și un monitor HD dacă ai un procesor leneș ce nu poate procesa la timp imaginea grafică dată de placa video ce din cazuza asta rămâne latentă. Deci dacă stii ca ai un sistem echilibrat hardware al cărui componente nu rămân latente atunci poți opta pentru un monitor HD cu rezoluții mai mari.Succes

| hp8510p a răspuns:

Un gtx 660 se descurca bine pe Full HD...dar depinde si de procesor

| SouLIce a răspuns:

Pe rozulutii mici procesorul este pus foarte tare la munca
Pe rezoultii full hd sau mai sus placa video facea cam 80% din treaba
Ai o placa video buna iti va merge jocuri si pe full hd

| Madarauchiha3 a răspuns:

Nu conteaza ce monitor ai