| Anihilatoarea a întrebat:

Daca alimentatorul tabletei mele s-a stricat il pot trimite in garantie?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, daca defectiunea nu este din vina ta, adica, mufă ruptă carcasa alimentatorului spartă, julită zgîriată, fire intrerupte, sigiliile rupte, umblată in ea de persoanal ne calificat, in alimentator. Atunci nu o schimbă, daca ea arata ca nouă, iar defectiunea s a intimplat din cauze ce nu tin de proasta intrebuintare a ta, atunci da, o poti duce linistita la garantie, ce virstă ai? Mersi,.

| DeyCj a răspuns:

Da poți.Dar dacă se constată cădefecțiunea provine de la o exploatare ne conformă mai mult ca sigur va trebui să plătești reparația.Succes

| virusake a răspuns:

Depinde ce inseamna stricat. Daca acesta e intact, nu are defecte mecanice, cu siguranta se rezolva, dar daca asta e cauza, cred ca va trebui sa platesti reparatia/transportul.
In functie de firma, e posibil sa ti se ceara trimiterea tabletei cu totul.

| Anihilatoarea explică (pentru virusake):

Prin stricat ma refer la faptul ca alimentatorul nu mai incarca, pur si simplu s-a oprit din a incarca la un moment dat.