| totuldesprenimic a întrebat:

Daca am carcasa la pc Micro ATX si imi cumpar o sursa ATX are ceva? Am vazut si pe tipul SFX si TFX. Eu as vrea pe tipul ATX deoarece sunt mai bune. O sa fie compatibila cu carcasa?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Acel Micor ATX se referă la tipurile de plăci de bază maxim suportate de acea carcasă. Deci, da va potrivi o sursă ATX, cu excepția carcaselor SFX mini Itx sau TFX, unde sursele ATX nu potrivesc(sunt mai înguste aceste carcase). Succe

| totuldesprenimic explică (pentru DeyCj):

Mersi. Stiam ca este pentru placa de baza acel micro atx dar am vrut sa stiu deoarece vreau sa imi iau o sursa buna asa ca nu vreau sa dau banii pe ceva ce nu ar fi bun.

1 răspuns: