| andreyutzzu3 a întrebat:

Daca am casti si boxe, atunci cand ascult la boxe, cum ar fi mai bine, sa scot castile din calculator sau sa le las sa cante asa? precizez ca la casti nu se poate regla volumul, si as vrea sa stiu cum ar fi mai bine, ca sa tina mai mult timp castile. daca le tot scot nu exista riscul sa se arda?

Răspuns Câştigător
| Sempay a răspuns:

Mai bine le scoti sunt mai sensibile si nu e bine sa le lasi la volum maxim si durate mari de timp daca vrei sa le mai ai uitate ce frecveta suporta... si vezi

3 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Ca orice aparat electronic, cu cat e mai folosit, cu atat se strica mai rapid. Deci e mai bine sa le scoti cand nu ai nevoie de ele. Se arde becul cu bulb (becul normal), din cauza incalzirii/racirii repetate ale arcului, care duce in final la ruperea lui, si aparatele electronice, dar tensinea la care lucreaza castile e foarte mica, nu e niciun pericol.

| blondyna9o a răspuns:

Nu se arde nimic. Poti sa le lasi linistit in calculator si sa asculti la boxe happy

| Alexandru2554 a răspuns:

Ce a zis blondyna9o este adevarat nu se poate arde ca si eu mai fac asa si nu mi-s-a ars nimica. Poti sa stai calm si sa asculti muzica si altele.BFTbig grin