| VreauMiere a întrebat:

Daca am facut legatura intre YouTube si Adsense, cum scot banii? Adica trebuie sa fac un si un cont PayPal sau sa fac un cont la banca?

7 răspunsuri:
| eugenl a răspuns:

Logic ar fi asa: Sa-ti faci cont la banca sa-ti dea card. Si apoi faci legatura cardului cu contul paypal. Deci da: Ai nevoie de amandoua.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca sa folosesti paypal ai nevoie de cont in banca

| hp8510p a răspuns:

Daca nu ai cont la banca nu poti sa scoti banii pe pe PayPal

| VreauMiere explică (pentru hp8510p):

Deci trebuie sa am si cont PayPal si cont la banca?

| alinaalin955 a răspuns:

Ce bani sa scoti?
Chiar crezi ca vei castiga bani de pe Youtube?

| Florin_George_1994 a răspuns:

Banii se livreaza prin PayPal. Ca sa iti poti lua banii cash iti trebuie un card bancar cu care sa poti face legatura PayPal-Card. De exemplu la BCR si BT poti face legatura cu PayPal. Cred ca poate merge la mai multe banci, insa nu pot spune sigur pentru ca nu stiu cazuri. Si cu castigatul banilor, se castiga. Am un coleg care il are de 3 ani, iar de cand a inceput sa se ocupe (7-8) luni scoate in fiecare luna in jurul a 350 euro.

| eugenl a răspuns (pentru Florin_George_1994):

Nu conteaza banca ci tipul cardului: American Express, MasterCard, Visa, Maestro