| manuelooo00 a întrebat:

Daca am o placa de baza NVIDIA nForce4 ultra si procesorul AMD Athlon(tm) 64 procesor 3000+ MMX, 3Dnow, 1, 8 GHz, as putea sa-mi pun un procesor mai maricel, un AMD Sempron de 2, 7 GHZ?

Răspuns Câştigător
| alexno2 a răspuns:

Prima si prima data trebuie sa vezi ce socket ai acum si ce socket are procesorul pe care vrei sa-l achizitionezi doar asa poti sa iti dai seama daca poti pune un procesor mai mare sau nu happy

4 răspunsuri:
| JaJe a răspuns:

Cu siguranta, dar verifica inainte sa fie compactibile Procesorul cu placa de baza, pentru a vedea acest lucru, SOCKET-ul de la Procesor trebuie sa fie la FEL cu SOCKET-ul de la placa de baza. Numai bine.

| methamorphosis a răspuns:

Da, daca e pentru ddr2

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca poti da mai bine intraba acei operatori de la magazine ca ei stiu mai bine!
pa, pa si succes
daca nu uitete pe net la modelu de placa de baza si vezi ce procesor suporta

| Al3xandruPK a răspuns:

Casa vezi daca iti merge un procesor sau alt component cand deschizi unitatea sa vezi ca pe ia scrie un cod. Ei bine scrieti codul pe ceva si dupa aia intra pe Google si scrie codu si iti da tot ce vrei despre placa ta de baza ce nu merge si ce merge.