| m10m a întrebat:

Daca am o prezentare in ppt si am in ea un filmulet, daca o trimit la altcineva si acea persoana nu are filmuletul in calculator de ce nu poate vedea filmuletul in ppt?

Răspuns Câştigător
| CinevaNou a răspuns:

Da! iar cand il adaugi in office specifici relative path, adica filmul sa-l ai in acelasi folder cu ppt-ul si cand il adaugi in powerpoint ai grija sa ramana doar numele filmului, fara c:\users\blabla. Asa o sa mearga si la altii daca trimiti tot folderul

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai trimite si filmul... nu e logic ca nu il poata vedea daca nu are filmul? ce pui tu in ppt e doar un link local catre film si atat

| CinevaNou a răspuns:

Pentru ca filmuletul nu se poate salva in interiorul ppt-ului.

| m10m explică (pentru CinevaNou):

Deci ca sa vezi filmuletul trebuie sa il ai si in pc?

| m10m explică (pentru CinevaNou):

Ok. Mersi.

| CinevaNou a răspuns (pentru m10m):

Da! iar cand il adaugi in office specifici relative path, adica filmul sa-l ai in acelasi folder cu ppt-ul si cand il adaugi in powerpoint ai grija sa ramana doar numele filmului, fara c:\users\blabla. Asa o sa mearga si la altii daca trimiti tot folderul