| TinKodeJr a întrebat:

Daca am router wi-fi...prind semnal la tel; laptop. dar cum pot sa prind si la calc?

Răspuns Câştigător
| 1PtToti a răspuns:

Pai iti trebuie o placa de retea wi-fi pentru PC. Asta poate fi ori pe PCI / PCI-eXpress (sa o montezi in interiorul PC-ului), ori pe USB (ca un stick). Un stick din-asta de wireless gasesti nou pe la 50 de lei cred. Second hand trebuie sa fie si mai ieftine. Trebuie sa ai doar grija sa nu fii prea departe de router... daca telefonul sau laptopul iti prind semnal ok langa PC, inseamna ca e totul ok si poti sa cumperi adaptorul respectiv.

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ai nevoie de un adaptor wifi, care costa cam 40-50 lei.

| rebelmonk a răspuns:

Iti trebuie ''placa de retea wireless'' la pc

| theROOcKsTArr a răspuns:

Pai daca nu ai wireless pe PC, cum vrei sa prinzi, prin sarma sau prin ce?

| mixxjim a răspuns:

Nu merge si cu un adaptor usb wi-fi, in genul astuia, fara placa de wi-fi? http://www.emag.ro/adaptor-wireless-edimax-usb-ew-7711umn/pd/E5T83BBBM/