| CatalinnKta a întrebat:

Am un notebook Acer si de ieri nu mai primeste semnal wireless de la router. Router-ul este de la romtelecom. Notebookul nu gaseste problema, de ce nu primeste semnal? Pe telefon prind semnal full. Funda celui care ma ajuta*

4 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

S-ar putea sa-i fi dat din greseala disable la reteaua wireless. Daca ai asta click dreapta pe iconita Network and Sharing Center si ii dai acolo inca o data parola - o posibilitate
daca tu ai setat pe modem sa fie posibile 2 conexiuni wireless simultan ok, dar daca-i setata una singura sigur ca se intampla asta. In orice caz pentru alte detalii uita-te pe www.videotutorial.ro unde sunt f multe tutoriale despre cum folosesti calculatorul. Bafta! Ti-as spune mai multe dar e mai greu de la distanta!

| CatalinnKta explică (pentru ywar):

Nu pot sa ma uit. Sunt pe telefon si nu e la fel. Detaliaza. Nu stiu unde sa bag parola sau alte chestii. Iti raman dator.

| ywar a răspuns (pentru CatalinnKta):

Nu e vb de datorie... te duci in calculator la control panel si selectezi network and sharing si te uiti dupa reteaua wireless la connect to a network. Stii cum se numeste reteaua ta si dai click pe ea si scrii parola de conectare. Te-as sfatui inaninte sa-i dai un restart la modem de la romtelecom.

| CatalinnKta explică (pentru ywar):

Imi spune ca nu am nici o conexiune disponibila. Pe telefon am. Pff