| Intrebari373626 a întrebat:

Daca am un procesor AMD Fix Unlocked si 4 gb rami si vreau sa imi schimb placa video, eu ma gandeam la o Geoforce GTX 1060 3gb, este compatibila?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Vezi dacă placa de bază are slot pentru acceleratorul grafic ales

| DieterBortscher a răspuns:

Nu prea au legătură ele. Doar sursa să-i fie de ajuns și plăcii video, dar și celorlalte componente. Și pe lângă asta, placa de bază să îl suporte. Ar trebui să îi faci un benchmark și să vezi ca nu cumva să ai de schimbat și alte lucruri din pc.