| keseru2804 a întrebat:

Vreau sa imi schimb Placa video. Asta ar fi compatibila pentru sistemul meu? http://www.altex.ro/placa-video-asus-gt-210-210-1gd3-l-1 gb-ddr3-64bit
Procesor; Intel Pentium Dual CPU E2180 2.00 ghz
Rami 2 gb
Windows 7 64 bit

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Ce placă de bază deții? De aia depinde dacă placa ta video este sau nu compatibilă.Ca idee generală. Dacă știi că placa ta de bază are slot PCi express, atunci orice placă video pe PCI Express cu excepția versiunii 3 va funcționa.De asemenea dacă știi că ai o sursă de alimentare penală atunci ar cam. trebui să te gândești s-o schimbi cu o alta mai puternică:
Dacă vei alege una cum trebuie ce costă de la 130 în sus, atunci cred că una de 550W ar fi suficienta
Dacă te orientezi spre una făcuta pe vapor atunci una de 650W ar fi ok, deoarece nici trăznită mai mult de 500W nu va scoate.
De asemenea; ce cauți tu cu sistem pe 64 de biți când ai 2 Gb ram?
Pentru așa ram un sistem pe 32 de biți e cel mai ok.O să vezi că pc-ul se va mișca mai bine și va gestiona resursele mult mai eficient.Una e că merge și alta e că merge aiurea sau prost happy.
Succes

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Decat sa cumperi placa aia video, mai bine nu mai cumperi nici una(fara suparare, dar e fff slaba).