| bogdyZ a întrebat:

Daca am un TV cu functii de web gen sa intru pe Netflix Youtube etc inseamna ca e smart? Pentru ca am dat comanda de o "cartela" de la Digi ca sa prind mai multe programe si trebuie sa introduc acea cartela in TV.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu toate televizoarele smart au si Netflix, doar astea mai noi au, eu am un smart mai vechi fara Netflix si merge super, i-am pus smart card si se vad toate canalele digital full hd la o calitate deosebită

| doctorandus a răspuns:

Dap. Am un TV vechi de vreo zece ani. Are un conector (pini) in care pot fi introduse adaptor + cartela. Eu astea nu le-am folosit niciodata. Deci de la provider am doar canalele "gratuite" (necifrate). Din moment ce am internet + telefon e musai sa am si canalele "gratuite".

| Hyperion7 a răspuns:

Pai da, asta înseamnă tv Smart.
Nu am mai auzit televizoare in care sa se introducă cartela in ele.
Mă gândesc că ai un decodor sau?

| VoidEternal a răspuns:

Da, dar faptul că e smart nu are legătură cu cardul respectiv. Trebuie doar să aibă conectică potrivită, în speță slot CI+.