| CalledTrudix a întrebat:

Daca am un virus pe calculator poate ajunge si la celalalt calculator, telefon, etc?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, daca se conecteaza intre ele (prin cablu sau stick/cartela de memorie etc.
Este recomandat sa cureti calculatorul virusat!

Cel mai la indemana este sa descarci si sa rulezi "Eset antivirus online".
Exista versiune atat pentru calculatoare (Windows), cat si pentru telefoane (cu Android).
Permite o singura scanare si curatire la fiecare descarcare.

| sierra1 a răspuns:

Da, fără probleme, printr-un vector adecvat

| helpforyou a răspuns:

Im mod sigur, daca ai transfer de date intre ele. Altfel nu.

| IceRope a răspuns:

Da, dacă nu poartă mască și nu e vaccinat.