| 1Chris1 a întrebat:

Ce ati alege dintre telefon si calculator? Veniti cu 2 argumente de ce unul si nu celalalt.

9 răspunsuri:
| AtomiX a răspuns:

Nu sunt sigur ca am inteles, dar daca ai nevoie sa faci un text argumentativ despre tema asta, e simplu. La inceput scrii un paragraf despre telefoane si calculatoare in general, ca telefonul e mai util la apeluri..laptop-ul mai rapid la cautarea informatiilor, creearea documentelor etc. pe urma faci doua argumente unul pro telefoane unul pro calculatoare..si in final, la concluzie pui o concluzie tot in general. Nu trebuie sa fie ceva de genu: calculatoarele sunt mai bune decat telefoanele. In textul ala tu esti undeva la mijloc, nu sustii nici telefoanele nici calculatoarele (cat mi-am batut si eu capul cu ele in liceu).
Dar, daca vrei sa scrii un eseu sau ceva si intrebai ce ai alege pentru a scrie unul..raspunsul e clar calculatorul (sau laptop-ul) dupa caz big grin. Sper ca te-am ajutat happy

| neutrino a răspuns:

Prefer un calculator bun, de vorbit pot vorbi si de pe un telefon normal, nu de fite.

| valentin75 a răspuns:

Salut! Telefon= o jucarie de care te plictisesti repede!
Computerul= este mai util decat oricare telefon (programe, jocuri, filem, chat, messenger, mail, programare...etc.)!

| notefree a răspuns:

Telefon
Bun de socializare
Portabil
Aratos
Bun pentru multimedia(filme, muzica etc)

| NakaTaka a răspuns:

Telefon: Portabil, foarte usor de folosit.
Calculator: Stochezi mai mult, cauti mai rapid, poate fi folosit in mai multe domenii.

| MaryLaury a răspuns:

Pentru eseuri ai nevoie de calculator, laptop iti recomand e mai bine ca poti sa-l duci unde vrei

| Tomescu_Emanuel_1980 a răspuns:

Depinde la ce ai nevoie...

| 1Chris1 explică (pentru Tomescu_Emanuel_1980):

Imi trebuie un eseu argumentativ, cu ce as alege intre telefon si calculator. Am nevoie de argumente, opinie, concluzie.

| ʚïɞ_Stefii_1993 a răspuns:

Paii. telefon. Pentru ca. il poti lua cu tine unde vrei... ppti sa faci poze. sa asculti muzica... sau laptop. dar calculator nup.