| MBAAA a întrebat:

Daca atunci cand vreau sa intru pe id meu si imi scriu id si parola corecte, dau 'sign in' si imi zice ca, contul a fost blocat si sa apas pe 'forgot password' pentru a-l debloca, asta inseamna ca cineva mi-a spart parola de la id respectiv?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Inseamna ca cineva a incercat sa-ti sparga parola si nu stiu daca a si reusit! In momentul cand gresesti de mai multe ori parola (ai maxim 3 incercari) Yahoo blocheaza pentru o perioada (o ora) acel ID! deci incearca peste o ora, doua sa intri! Altcineva care iti stie email-ul a incercat dar nu a reusit! Incerca TU mai tarziu si scrie din prima parola corecta si o sa mearga! Bafta!

3 răspunsuri:
| katherine09 a răspuns:

Daca iti zice ca a fost blocat inseamna ca ti l-a blocat cineva nu neaparat ti-a spart parola. Incearca sa intrii direct pe mail si iti va aparea sa scrii in afara de id si parola un cod. Poate merge deblocat de pe mail.

| rZv995 a răspuns:

Fa-ti un alt ID de mess

| Petruta_1856 a răspuns:

Da Anthonnya!