| Andreea0803 a întrebat:

Daca cineva mi-a sters un folder cu poze din telefon, pot recupera cumva acel folder? Banuiesc ca intrebarea e cam stupida si ca nu am vreo sansa sa recuperez pozele dar am zis sa incerc.

Răspuns Câştigător
| Silent3025 a răspuns:

Daca pozele se aflau pe card iar cardul nu era plin (adica mai aveai spatiu liber pe el) e posibil sa recuperezi imaginile 100% cu un program de recuperrare fisiere.
Leaga telefonul cu PC-ul cu un cablu de date (sau introdu cardul intr-un cititor de date, daca PC-ul are asa ceva, de obicei la laptop, netbook gasesti asa ) apoi instaleaza RECUVA free version (adica versiunea gratuita) pe PC sau laptop si incearca recuperarea imaginilor. Daca nu le gaseste incearca si cu alte programe de recuperare. Bafta!

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă folderul cu poze era stocat pe cardul mSD, da, se poate recupera, dar șansele de reușită sunt de cam.50% asta dacă nu au fost scrise date pe card
Ca aplicație ai putea încerca cu recuva, dar cu cardul pus într-un cititor de carduri și apoi la usb-ul calculatorului, NU în telefon.Succes

| Silent3025 a răspuns (pentru DeyCj):

Ai fost mai rapid! happy Asta incercam si eu sa scriu (inca nu vazusem postarea ta cand am scris )

| gelu1970 a răspuns:

Da poti. nu vei recupera tot insa e posibil. cauta programul Dr.Fone pentru Android sau pentru IOS in functie de telefonul ce folosesti.
iti trebuie programul full.
bafta.