| TheBlueDragon a întrebat:

Dintr-o greseala, am sters niste poze importante din telefon. Daca va ajuta marca telefonului este „Nokia"...
Intrebarea este ca mai pot recupera pozele sterse din telefon?
PS:tongueozele le-am avut doar in telefon...
Raspunsul cel mai concret si corect primeste funda...
Va rog, este o urgenta!

16 răspunsuri:
| Foca a răspuns:

Salut! O data ce ai sters pozele nu mai ai cum le recupera. Iti garantez. NU ESTE POSIBIL funda pls

| Fallen Angel a răspuns:

Iti dau un raspuns concret: Le-ai sters, sterse sunt! Nu le mai iei inapoi niciodata.

| mdany a răspuns:

Sal. Din pacate nu ai cum sa le mai recuperezi, pentru ca telefonul tot ce are in el stocat iti arata in meniul respectiv. Daca stergi ceva din telefon, ca in cazul de fata, din pacate nu ai cum sa le mai recuperezi pentru ca au fost sterse din memoria telefonului.In plus telefoanele nu sunt dotate cu RECYCLE BIN, ca se le poti recupera.Deci nu se mai pot recuperea.Srry.O zi buna.

| FlorianPop a răspuns:

Pozele noastre şterse şi filmele pot fi recuperate cu condiţia ca acestea au fost salvate pe cardul de memorie în loc de telefon pe cartela SIM. Şi cea mai bună cale este de a încerca unele software-ul de recuperare a fotografia ca ceea ce ştiu. Dar software-ul poate recupera numai acele fişiere nu suprascrise, ceea ce înseamnă, dacă veţi continua să salvaţi mai multe fişiere pe cartela, există o posibilitate fişierele şterse sunt ocupate de date noi. Deci, înainte de fotografii şterse şi filmele sunt recuperate, primul lucru pe care ar trebui să aibă în vedere:

1. Pune cardul de memorie în loc sigur pentru a nu satisface daune fizice.

2. Stop pune mai multe fişiere pe cartela (nu ia mai multe fotografii şi clipuri video cu telefonul)

3. Nu Defrag card ca va face defragmentarea fişierelor şterse destul de greu de recuperat.

În ceea ce priveşte software-ul de recuperare, voi recomanda Wondershare foto de recuperare pentru a vă direct ca am testat acest program şi înainte de el a lucrat bine pentru a recupera acele fotografii şterse, clipuri video şi muzică. Şi ambele versiuni Windows şi Macintosh sunt furnizate, ele sunt aici,
Wondershare Photo Recovery 2. 1. 0
http://download.disk-utilities.com/ws-photorecovery_full543.exe

Ambele programe oferă versiune de încercare gratuită (recupera funcţia de limitat), ia versiunea primul proces pentru a scana telefonul pentru a vedea dacă fotografiile şterse şi filmele pot fi găsite cel puţin.

Sper că răspunsul ar putea fi de ajutor tuturor celor care îndeplinesc probleme similare, şi sper că am face problema clar, Crăciun fericit pentru toată lumea, noroc...

| Sentinel a răspuns:

Se poate recupera. Android stocheaza in cache pozele vizualizate si le poti lua din cache. Pentru asta, intra in folderul DCIM apoi in. thumbnails si le vei gasi acolo.

| KimK a răspuns:

Daca este Nokia cauta in galerie, toate fisierele happy cauta sa vezi daca sunt daca nu, nu se mai pot recupera scuze
pot sa te intreb ce marca e telefonul? happy

| •.•°..::paffy::..•.•° a răspuns:

Odata ce le-ai sters nu le mai poti recupera laughing doar daca le-ai avut si pe pc ca sa le bagi iarasi pe telefon bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca la mobil pozele le-ai avut pe o memorie stik sau poti incerca sa cuplezi mobilul la cp si sa folosesti acest program gratuit http://www.panalu.net/2010/12/recuperare-fisierele-sterse-cu-undelete.html citeste aici intai sa vezi cum functioneaza

| Mewy a răspuns:

Nu cred ca pozele se pot recupera. dar unele telefoane Nokia cu touch screen au pe ecran "Recycle bin" si acolo intra toate chestiile sterse...ca si la pchappy

| dyana_6840 a răspuns:

Ia-ti adio de la elebig grin

| Mafy_9646 a răspuns:

Nu mai pot fi recuperate.

| marfa a răspuns:

Incerca easeus il instalexi in pc si conectez telefonul

| zsolti8THE8King a răspuns:

Ai nevoie de Recuva il descarci conectez telefonul cu PC (USB) si seceltez ce sa-ti caute

| Alex3Run a răspuns:

Salut.te ajut eu. Exista un program Recuva.Te ajuta sa iti recuperezi fisiere sterse din telefon sau card de memorie.Ai de nveoie de USB de la telefon. Apoi conectezi telefonul la USB apoi la calculator. Pornesti programul apoi vezi pasi pe parcurs.Problema asta am avut-o si eu si a mers.Ii sunt recunoscator celui care a facut programul dar si programului...link-ul e aici. Funda? http://www.piriform.com/recuva/download

| andrey2011 a răspuns:

Nu se mai pot recupera...

| florin_4615 a răspuns:

Imi pare rau dar nu se mai pot recupera zcuze