| anonim_4396 a întrebat:

Daca fac de multe ori windows-ul afecteaza calculatorul?

6 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Te referi la reinstalarea windows-ului de mai multe ori?

| anonim_4396 explică (pentru Cosminovici18):

Da

| Jipa95 a răspuns:

Daca te referi la instalare windowsului de mai multe ori, nu! La fiecare formatare pierzi cate putin ( spatiu ) din acel hdd, dar poti sa-l instalezi si sa-l stergi la infinit, nu se pune problema! happy

| B_Cristina_1996 a răspuns:

Nu, chiar deloc big grin Chiar pentru o functionare perfecta trebuie reimprospatat windowsul din 3 in 3 luni ^^. Have a nice day.

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns (pentru B_Cristina_1996):

Se vede că ești fată, fără supărare. Și te rog, nu vreau să par misogin, chiar sunt. Glumesc. Acum ca să clarific, nu da răspunsuri ca să fie date doar, cu niște abureli de informații care pot induce în eroare. nu afectează cu nimic fucționarea o reinstalare a windows-ului... e la fel. Bine, vorbesc în cazul în care nu ești tâmpit să iei viruși sau programe idioate care să încetinească activitatea platformei PC. Poți sta și cu bunii ani cu același windows dacă ai grijă de calculator și nu descarci orice rahat. Dacă iei viruși sau descarci alte rahate care să dăuneze, atunci da, cel mai bine e reinstalarea deși există și alte opțiuni.