| MDE94 a întrebat:

Daca iau un ventilator de la un fost cooler Intel si il conectez pe o placa de baza cu socket AMD, va merge acel ventilator? (vreau sa-l folosesc pentru a-mi mai aerisi carcasa, nu am nici un ventilator in el si ma gandeam ca nu ar strica unul )

Răspuns Câştigător
| Kylexy a răspuns:

Daca ai cum sa il prinzi de carcasa da merge.

| MDE94 explică (pentru Kylexy):

L-am pus, chestia e ca ventilatorul are 4 gauri la mufa, pe cand pe placa de baza nu sunt decat 3 pini pentru ventilatoare; totusi el merge; exista vreun risc?

| Kylexy a răspuns (pentru MDE94):

Nu e nici un risc, cei 4 pini despre care vb tu gasesti doar la coolerul de la procesor al 4 pin fiind ca un senzor sa iti arate turatiile/s sau pe minut.

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai stai asa, tu vre ventilattorul sau coolerul? O sa mearga teoretic, daca te referi la ventilator si atat, dar nu va merge daca vrei sa pui cooleruld e Intel pe amd.

| MDE94 explică (pentru sltlp):

Am specificat mai sus big grin vreau doar ventilatorul, nimic mai mult