| Ezic a întrebat:

Daca imi cumpar un PC care are preinstalat ca sistem de operare ubuntu eu pot sa ii pun windows 10? Gen sa ii bag stikul cu w 10 si sa il instalez sau mai intai trebuie sa dezinstalez ubuntu?

Răspuns Câştigător
| Csander a răspuns:

Unbutu inseamna ca nu are sistem de operare, deci poti sa bagi orice pe el.

| Alex704 a răspuns (pentru Csander):

Ubuntu e o distributie de Linux, adica e si el sistem de operare.

| BobocelMihai a răspuns (pentru Csander):

Ubuntu este insasi sistem de operare

8 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Poti instala/reinstala orice sistem de operare doresti.

| BobocelMihai a răspuns:

Salut, ubuntu se sterge cand instalezi windows. Windows 10 merge daca ai calculatorul mai avansat. Cati rami ai la el? Ca sa instalezi windows 10 iti trebuie cel putin 3 gb ram. Daca ai 2 merge si un 7 32 bit.

| Ezic explică (pentru BobocelMihai):

Am un myria digital 11 https://altex.ro/......DIGITAL13/

| Ezic explică (pentru BobocelMihai):

Am un Myria digital 13

| BobocelMihai a răspuns (pentru Ezic):

Da poti instala windows 8 sau 10 pe 64 biti

| Alex704 a răspuns:

Indiferent de ce sistem de operare ai pe pc daca bootezi de pe stickul cu windows 10 il vei putea instala pe acesta peste actualul.