| wolder a întrebat:

Daca imi dezactivez facebookul aceasta setare e temporara si cat timp am la dispozitie sa intru iar pe el pana se va sterge de tot? N-as vrea sa pierd profilul, vreau doar a fie inchis pentru cateva luni.

Răspuns Câştigător
| Grimster a răspuns:

Poţi să-l dezactivezi, nimic nu se pierde (se activează imediat ce te loghezi iar). Legat de timp, nu ştiu exact, dar eu l-am dezactivat timp de 6 luni, am intrat puţin apoi l-am dezactivat din nou.

6 răspunsuri:
| wolder explică:

Am citit si pe regulile facebook. Ei nu sterg datele personele decat daca ceri tu sa fie sterse definitiv. Nu iti dau funda daca o cersesti.

| wolder explică:

L-am dezactivat si am intrat iar, deci nu e adevarat ce minti tu.

| NataliaBianca a răspuns (pentru wolder):

Eu am patit altfel...

| Jipa95 a răspuns:

Din momentul in care il dezactivezi, ai 7 zile la dispozitie sa intri pe el pentru a-l activa din nou. Daca nu ai intrat, se sterge de tot!

Bft!

| wolder explică (pentru Jipa95):

In regulile facebook scria ca poti sa te intorci oricand.

| Jipa95 a răspuns (pentru wolder):

Oricand poate ce alt cont, dar eu personal cand am dezactivat contul personal de fb aveam la dispzitie 7 zile.
Dar ca sa fii mai sigura, dezactivaza-l intra o data pe saptamana pe el, apoi da-i dezactivare din nou daca vrei sa il ti mai mult de o saptamana dezactivat.