| MrLove4ever a întrebat:

M-am hotarat sa-mi dezactivez contul de facebook.
Pierd mult timp pe aceasta retea si parca sunt obsedata.
Cum as putea sa il dezactivez doar pentru o perioada de timp. Ce consecinte va avea profilul meu daca fac asta?
Repet. Vreau sa-l dezactivez, nu vreau sa il sterg.
sau: Poate imi puteti da cateva idei sa nu mai intru pe el fara sa-l dezactivez. Sa ma abtin. Sa nu mai intru pe el decat atunci cand este nevoie.
Multumesc frumos! Sa aveti un Paste Fericit!
p.s Dau FUNDA la cel mai complet raspuns.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna : )

In primul rand pentru a nu mai petrece atat de mult timp in fata Pc-ului(indiferent de reteaua sociala-fie ea si Facebook happy trebuie sa interprinzi activitati in aer liber, ACTIVITATI care sa te tina in contact direct cu persoanele cu care de obicei disuti cu ajutorul retelelor de socializare)

Iesi cu prietenii la un suc, in parc... orice te tine departe de monitorul ecranului Pc-ului pentru a nu fii tentata happy (stiu senzatia) happy

Pt a-ti DEZACTIVA pentru O ANUMITA perioada de timp contul de facebook procedezi in felul urmator:
* Click ''SETARI''-(triunghiul din dreapta ecranului)
*Apoi click ''SECURITATE''(jos cu albastru gasesti optiunea ''DEZACTIVEAZA-TI CONTUL'')-dai click
*apoi trebuie sa alegi un MOTIV pentru dezactivarea contului-de preferabil''nu cred ca facebook este util''sau ''stau prea mult pe facebook''(pentru a evita sa dai detalii suplimentare)!
*reintroduci parola contului tau de facebook si click ''Dezactiveaza cont''

1 răspuns:
| marinaa9 a răspuns:

Eu una m-am saturat de toate prostiile de pe facebook si parerea gresita pe care si-o fac oamenii cunoscandu-te doar de pe facebook.Eu mi-am dezinstalat facebook-ul din telefon si mi-am dezactivat contul( nu se sterge, si nici nu exista optiunea sa-l stergi definitiv) si ma simt super ok acum, nu mai pierd mii de ore la calculator ca sa vad ce a facut x si y