| Fănel1 a întrebat:

Daca imi iau un laptop avand Intel® Core™ i5-6198DU pana la 2. 8GHz, 15.6", 4GB, 1TB, NVIDIA® GeForce® 920MX 2GB, va fi slab in gaming si filmari?(filmarile pentru mine)

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Pentru streaming este un laptop ok, dar daca vrei jocuri mai pretentioase ia ceva cu gtx 960m sau mai performant. 920mx nu mai face fata de mult ultimelor titluri aparute.

| GL757W a răspuns:

I5-6198DU nu cred ca este quad-core

| 101andrei101 a răspuns:

Procesorul este bunicel dar cu placa video 920mx da, va fi slab in gaming. Daca ai gasi ceva cu 940m si un procesor asemanator ar fi mult mai ok

| Costy_Costin_1995 a răspuns:

Mai bine mai dai cativa banuti si mai cumperi ceva gb de RAM iar atunci cu asemenea componente vei putea filma si te vei putea juca excelent, Cu placere!