| Cineva54321 a întrebat:

Daca imi pun o placa video de 1024 de mb dar procesorul si memoria RAM sunt de 2, va merge un joc cum ar fi euro truck simulator 2 pe setari grafice la maxim? Acum placa mea video are 256 de mb si jocul merge cam greu si pe setari minime.

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Aceste numere din memorii is mai putin importante. Mai important e sa stii exace despre ce procesor vorbesti si despre ce placa video.
ps: eurotruck nu e un joc bun pentru referinta.

| relian a răspuns:

Ce tu arati la video este memoria acelei placi video.Dar foarte importanta este si viteza acelei placi video.Deci conteaza acel DDR si la placa video.Cel mai bine este sa cauti jocul ce doresti sal joci dar originalul sau sa cauti pe net ce require acel joc ce trebuie sa aiba calculatorul tau ca sa il poata rula. Dupa stii exact cum stai si ce ar trebuie sa schimbi sau daca mai poti face ceva.

| Me2 a răspuns:

Despre ce placa video vorbim? Ca placi de 1gb sunt cate vezi cu ochii...important este sa o alegi pe cea potrivita, ca daca nu o alegi pe cea buna apoi tata poate sa aiba 600 de gb ca tot nu va rula jocul
Ce buget ai?
Ce procesor ai?
Ce placa de baza ai?
Ce sursa ai? (producator si nr W)
Daca nu stii downloadeaza programul CPUz, dupa ce l'ai instalat dai la mainboard si acolo scrie numele si modelul placii tale de baza, iar pentru a afla procesorul tot in CPUz gasesti unde'va pe langa mainboard (nu mai stiu exact unde)

| HardCore7750 a răspuns:

Depinde de ce placa video pui, ce DDR are, ex Sapphire radeon HD 7750 1 Gb DDR5, si ce model e procesorul

| SeReNoo a răspuns:

Pe maxim sigur nu o sa mearga. Dar la mediu sigur va merge bine.
Funda?big grin