| Andreea482002 a întrebat:

Daca imi pun whatsapp web pe calculator si apoi sterg whatsapp-ul de pe telefon se sterg mesajele si grupurile in care sunt sau raman pe web?

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Da, se sterg, iar in clipa in care ai dezinstalat aplicatia sau ai oprit accesul la internet telefonului, aplicatia de pe pc iti va da eroare si-ti va spune si ea ca functioneaza numai daca si telefonul este conectat la internet.

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Fara whatsappul de pe telefon nu te poti connecta pe cel de PC, eventual doar cu un emulator de Android si extra pasi =pierdere de vreme.

| dannyel86 a răspuns:

Whatsapp Web doar te ajuta sa folosesti aplicatia activa de pe telefon. Nu poate functiona daca ai telefonul inchis sau daca nu ai conexiune la internet. E o sincronizare care se face intre cele doua dispozitive din momentul in care ai scanat acel QR code care iti faciliteaza accesul la cont pe un calculator/ laptop.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai nevoie de telefon pentru ca iti cere sa scanezi codul cu telefonul. Si chiar dupa ce ai facut-o odata, tot iti mai cere din cand in cand.