| anonim_4396 a întrebat:

Daca joc un joc pe laptop -- care il tin pe birou-- ( un joc care necesita o memorie mare si mai multe resurse) partea unde este ventilatorul laptopului se incalzeste foarte tare si laptopul se stinge. Asa ca am mai mutat laptpoul in coltul biroului ca partea in care este acel ventilator sa nu fie lipita de birou si aerul sa iasa mai usor si nu se mai stinge.
Ce alte solutii mi-ati mai recomanda sa fac?
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Pai in primul rand recomand sa-l duci la curatit. Posibil cooler-ul sa fie icarcat de praf si sa nu mai evacueze bine aerul. Apoi nu ti-ar strica asa ceva: http://im1.shopmania.org/files/p/l/192/titan-ttc-g7tz~1435192.jpg
Insa recomand pentru el alimentare separata, nu din USB.

1 răspuns:
| domnuScoica a răspuns:

Salut. Si eu am avut aceeasi problema.Cumpara-ti un cooler si cand te joci seteaza Power Options la Max Performance.