|

Daca la windows 7 nu mai am cheie si mama are, daca o bag pe aceea la mine ce se intampla?

3 Raportează Evaluează
3 răspunsuri:
| a răspuns:

La mine nu imi merge Windowsul 7. Mi se blocheaza la instalare, am incercat multe windowsuri 7, dar nu merge acest gen de windows.Acum am windows 10.Cred ca nu suporta placa de baza.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Daca tio accepta merge

| a răspuns:

Depinde de ce fel de licenta este :
Licenta OEM (Original Equipment Manufacturer) – acest tip de licenta de Windows este destinat integratorilor de sisteme si este legata de componentele echipamentului pe care a fost preinstalata. Licenta nu poate fi mutata pe alt calculator si beneficiaza de suport tehnic din partea producatorului echipamentului (deci nu suport Microsoft).

Retail FPP (Full Pachage Product) – cea mai permisiva varianta de Windows, care poate fi mutata de pe un calculator pe altul. Nu necesita o varianta anterioara preinstalata si activata. Suportul tehnic este oferit direct de Microsoft, poti instala versiunea pe 32 sau 64 de biti si poti face upgrade PC-ului de cate ori doresti, licenta de Windows ramanand valabila.

Retail FPP (Full Pachage Product) – cea mai permisiva varianta de Windows, care poate fi mutata de pe un calculator pe altul. Nu necesita o varianta anterioara preinstalata si activata. Suportul tehnic este oferit direct de Microsoft, poti instala versiunea pe 32 sau 64 de biti si poti face upgrade PC-ului de cate ori doresti, licenta de Windows ramanand valabila.

Cum afli ce fel de licenta ai?
1-Click pe butonul Start
2-Tasteaza cmd si apasa Enter
3-Scrie slmgr /dlv si apasa Enter
Si iti apare acolo la Product Key Channel tipul de licenta pe care o ai.Numai bine