| Dan_Daniel_2001 a întrebat:

Daca las bateria unui telefon la soare se incarca?

Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

Este conectata un mini panoi fotovoltaic? ce transforma energia solara in energie electrica si o furnizeaza bateriei tale?
Daca nu... cum Dumnezeu sa ajunga energie electrica in baterie, daca soarele ofera energie solara? raised eyebrows

3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Nu. In schimb se incarca daca o conectezi la priza printr-un incarcator.

| cristimihailov a răspuns:

Fara sa fku lipsit de respect, ma tot intreb de unde vin intrebarile astea...

| robby212 a răspuns:

Nu.În cel mai bun caz explodează, dar nici asta nu cred că se va întâmpla.