| OHmyGosh a întrebat:

Daca mai multe persoane mi-au copiat un video si normal...au cu mult mai putine vizionari decat mine(YouTube)ma pot raporta tocmai pe mine si YouTube-ul imi poate sterge videoclipul?
Scuzati-ma ca va zapacesc...dar sunt nelinistitahappy
FUNDA!

12 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Raporteaza-i tu, cei de la youtube nu cred ca o sa stea sa verifice data postarii video-ului tau, si data postarii aceluiasi video-u, dar cel copiat.
Hai ca si eu te zapacesc...
Ce vreau sa spun este ca, tu ai pus videoclipul pe youtube mai demult, si normal, daca video-ul tau a fost copiat, cei care l-au copiat l-au pus pe youtube nu de mult timp.
Acum, problema este ca nu cred ca cei de la youtube sunt atat de inteligenti incat sa verifice si datele publicarii video-urilor, si daca primesti un report, este posibil sa ti se stearga video-ul.
Cel mai bine ar fi sa dai tu prima report la video-urile copiate, si asa scapiwinking

Răspuns utilizator avertizat
| OHmyGosh explică:

Am zis si in intrebarea anterioara ca am tot incercat sa raportez si tot nu s-au sters...

| OHmyGosh explică:

Intrebam daa YouTube-ul imi poate sterge mie videoclipul pentru ca una din ele l-a copiat in aceeasi zi, insa la alta ora.

| OHmyGosh explică:

Nu de cont zic...de video...ca are peste 30.000 vizionari in 2 zile.

| OHmyGosh explică:

Problema e ca lor nu le sterg videoclipurile si le-am raportat de multe ori.

| OHmyGosh explică:

Vasai000tongueai video-ul meu este facut de mine, deci...
Dar fetele alea l-au copiat si e exact la fel...

| OHmyGosh explică:

Problema e acum ca 3 fete au copiat...sad

| Quanah a răspuns:

De ce nu-i raportezi chiar tu?!

| BlackDarkAngel a răspuns:

Pai poate te raporteaza, dar youtube nu vede data postarii videoclipului? Ca tu l-ai postat mai demult, si ei dupa tine? Ar fi bine sa ii raportezi tu si gata! Ma rog, nu ne zapacesti, ne face placere sa iti raspundem! Cel putin mie.
Si daca iti sterge videoclipul ce e? In el nu iti sta viata sau aerul

| sNoWbloW a răspuns:

Eu cred ca se uita pe data de cand e pus video, si nu cred ca o sa fii tu cel care iti sterge contul(daca e originalul), parca la 3 greseli de astea iti sterge contul, stai linistit, raporteaza-i.

| vasai000 a răspuns:

Daca ai dreptul de autor asupra lui nu. Dar nu pot nici daca nu au ei drept de autor. Google, compania care administreaza Youtube, sunt foarte seriosi. Cer date de autentificare a videoclipului. Numai dupa ce se urmeaza o procedura complexa poate fi eliminat un videoclip.
Ideea e ca nu merge chiar asa: nu-mi place de cineva si il raportez. Daca e un raport fals e posibil sa ma trezesc cu contul inchis fara o notificare prealabila.
15euro pe document mai mic de 5 Mb e o taxa suficient de mare sa nu prea merite. Un video de calitate buna cu durata de 5 minute poate ajunge si la 500 MB.