| OHmyGosh a întrebat:

Scuzati ca va deranjez din nou...Dar o fata mi-a copiat un video de pe YouTube(sunt sigura pentru ca e editat de mine...).
Cum fac sa i se stearga videoclipul ...pentru ca a incalcat drepturile de autor?

Răspuns Câştigător
| XpLoD_6585 a răspuns:

Intrii pe link-ul de la video-ul respectiv. Sub video, langa butoanele Like, Dislike, Share, este un steag, dai click pe steag si in drept la "Semnalati pentru:" alegi "Incalca drepturile pe care le detin" cam atat...

2 răspunsuri:
| Reek54 a răspuns:

Raporteaza la stafful youtube, intra la video-ul tau pe care l-a urcat ea si trebuie sa gasesti acolo un buton (Flag) si mai departe o sa stii ce e de facut.

| dannyel86 a răspuns:

Salut.
Contacteaza-i pe cei de la youtube. Sigur iti vor raspunde. Explica-le ca dovada e data incarcarii clipului pe youtube. Adica, daca tu ai pus un videoclip pe site, iar altcineva l-a preluat si l-a pus pe contul sau, cei de la youtube vor vedea ca data la care ai incarcat tu secventa e anterioara datei celui care a preluat in mod abuziv clipul de la tine.
Mailul va trebui scris in limba engleza.
Bafta!