| M1a1r1i1a1n a întrebat:

Dacă minez electroneum cu telefonul și îmi apare acolo aprox. 2 electroneum, asta înseamnă că îmi iau 2/zi? Sau la cateva ore?
Si de ce in portofelul virtual nu intra nimic?
Dau funditaaa

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Vrei sa iti arati stupiditatea, sau cum?

https://coin-hero.de/......wnloadbar/

"Die App soll wie der Name suggeriert „Mining per Smartphone" ermöglichen. Genau genommen handelt es sich bei dem „Mining per Smartphone" aber nicht um Mining im eigentlichen Sinne, sondern eher um einen Airdrop oder wie es das Electroneum Team nennt „simuliertes Mining". Anhand der Handyleistung wird bestimmt, wie viel Coins der Nutzer „geschenkt" bekommt. "

...alt articol in care ti se arata ca respectiva aplicatie e doar o simulare, moneda pe care o castigi minand cu telefonul nu are nimic in comun cu moneda reala.

George si Radu doar au testat "minatul", nu dezbat povestea despre veridicitate. Ai urmarit macar videoclipul ce l-ai postat?

Sa presupunem ca e pe bune. Au facut 70 de centi in 3 zile, cu 22 telefoane. Cu un telefon faci 3.18 centi in 3 zile, adica un cent pe zi.
Consumul de curent e mai mare, chiar si pentru rularea aplicatiei simulate, ce sa mai vorbim daca ar fi minare pe bune.

Si in plus, George spune la final, dupa ce a firma ca au forjat telefoanele de pomana, ca aplicatia de telefon e proiectata sa nu foloseasca decat la minim resursele telefonului, caci altfel l-ar incinge si lumea ar dezinstala-o instant. Explicatie stupida, cand ne gandim ca e vorba despre minat. Raspunsul il gasesti in articolele mele. Consuma putin curent pentru ca doar simuleaza minatul, pe baza unor echivalente intre puterea de calcul a unui PC si puterea de calcul a unui telefon.

Succes la taiat frunze la caini.

6 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Electroneum nu se poate mina cu telefonul.
Exista doar o aplicatie care simuleaza minatul.
Citeste aici, in special la paragraful al doilea "The Mobile Mining Experience"

https://electroneum101.com/how-to-mine-electroneum-with-a-mobile-phone/

Daca nu crezi, mult succes la pierdut timpul si uzat telefonul aiurea.

| PainTech a răspuns (pentru NLS):

Personal, chiar nu imi pasa de monede virtuale. Nu "mineresc", nu am nici o treaba cu toata chestia asta. I-am trimis si lui George articolul postat de tine. In acest mod sper ca situatia sa se lamureasca cat mai repede. Sunt multi oameni care inca folosesc aplicatia de mobil crezand ca e pe bune.
Multumesc mult de explicatie! Data viitoare nu mai trage concluzii pripite!

| M1a1r1i1a1n explică (pentru PainTech):

Mulțumesc!

| NLS a răspuns (pentru PainTech):

Vrei sa iti arati stupiditatea, sau cum?

https://coin-hero.de/......wnloadbar/

"Die App soll wie der Name suggeriert „Mining per Smartphone" ermöglichen. Genau genommen handelt es sich bei dem „Mining per Smartphone" aber nicht um Mining im eigentlichen Sinne, sondern eher um einen Airdrop oder wie es das Electroneum Team nennt „simuliertes Mining". Anhand der Handyleistung wird bestimmt, wie viel Coins der Nutzer „geschenkt" bekommt. "

...alt articol in care ti se arata ca respectiva aplicatie e doar o simulare, moneda pe care o castigi minand cu telefonul nu are nimic in comun cu moneda reala.

George si Radu doar au testat "minatul", nu dezbat povestea despre veridicitate. Ai urmarit macar videoclipul ce l-ai postat?

Sa presupunem ca e pe bune. Au facut 70 de centi in 3 zile, cu 22 telefoane. Cu un telefon faci 3.18 centi in 3 zile, adica un cent pe zi.
Consumul de curent e mai mare, chiar si pentru rularea aplicatiei simulate, ce sa mai vorbim daca ar fi minare pe bune.

Si in plus, George spune la final, dupa ce a firma ca au forjat telefoanele de pomana, ca aplicatia de telefon e proiectata sa nu foloseasca decat la minim resursele telefonului, caci altfel l-ar incinge si lumea ar dezinstala-o instant. Explicatie stupida, cand ne gandim ca e vorba despre minat. Raspunsul il gasesti in articolele mele. Consuma putin curent pentru ca doar simuleaza minatul, pe baza unor echivalente intre puterea de calcul a unui PC si puterea de calcul a unui telefon.

Succes la taiat frunze la caini.

| PainTech a răspuns:

Salut!
Informatiile furnizate sunt insuficiente, te rog sa precizezi aplicatia cu care minezi aceasta criptocurenta.

| M1a1r1i1a1n explică (pentru PainTech):

Se numeste Electroneum