| anonim_4396 a întrebat:

Daca nu folosesc Internet Explorer-ul, ci doar mozille, pot sa dezinstalez IE si sa raman doar cu Mozilla?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

DA !

| sti a răspuns:

NU prea, poti doar sa nu il mai vezi,

| kufu a răspuns:

Da, se poate. In Control Pannel, la Add/Remove Programs ai in bara din stanga Add/Remove Windows components. Acolo vei gasi Internet Explorer si vei putea sa il dezinstalezi. Explicatia este valabila pentru Win XP dar similar se poate folosi si la alte versiuni de windows. Succes!

| gabrielutzu a răspuns:

Nu are nici un rost sa dezinstalezi Internet Explorer-ul, poti sa il lasi acolo ca nu te incurca cu nimic si sa falosesti Mozilla fara probleme.
Daca vrei, da poti sa il dezinstalezi, nu te afecteaza cu numic.

| ciprian_8384 a răspuns:

DA, cu unpik de efort

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Logik ca poti, dar trebuie sa si sti astawinking internet explorer nu se dezinstaleaza asa usor k nu il gasesti in Add or remove

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea cred! oricum nu te sfatuiesc! sunt anumite up-date-uri care trebuie facute si care le faci prin prezenta lui IE deci mai bine lasa-l!
- sunt anumite site-uri internet pe care nu lei vei putea vizualiza in toata splendoarea lor sau utiliza pentru ca ele au fost concepute special pentru IE
- ce motive ai sa renunti la IE? eu folosesc 99% Mozilla si nu am sters IE :-)