| alexalexandrusincerul a întrebat:

Daca o persoana nu are Whatsapp deschis sí mie imi apare ca a intrat acum cateva ore ultima data, poate vedea totusi mesajul ce l ai trimis daca deschide telefonul, ii poate aparea vreo notificare cu mesajul meu chiar daca nu are deschis Whatsapp?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Poate vedea mesajul (in functie de configurarea notificarilor pe telefon) doar atunci cand 'deschide' internetul pe telefon, nu trebuie sa intre neaparat pe whatsapp, insa trebuie sa fie conectat la wi-fi sau date mobile, in acel moment ii va aparea o pictograma pe display care il atentioneaza ca a primit mesaj pe whatsapp

| Dragobeta a răspuns:

Daca deschide telefonul dar si datele mobile (asta e important) atunci va vedea notificarea pentru mesajul tau.
Daca datele mobile sunt pornite, automat whatsapp-ul e deschis.

| alexalexandrusincerul explică (pentru Dragobeta):

Si daca datele le are pornite mie imi poate in continuare aparea pe Whatsupp ca ultima data cand a intrat e acum cateva ore?

| Dragobeta a răspuns (pentru alexalexandrusincerul):

Da. Pentru ca nu a accesat whatsapp. Poate folosi internetul dar sa nu intre in W.