| r3flexe a întrebat:

Daca o sa am un monitor cu rezolutie optima de 1366 x 768 voi putea rula jocurile in 1680 x 1050?

http://www.emag.ro/compare/49

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Nici 1440x900 nu poti rula pe el este un monitor wide. Daca vrei un monitor bun, i-ati unul de minim 24'' diagonala si o rezolutie cat mai ok

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se poate. Depinde de cat de mare este rezolutia maxima. Optima poate fi 1366x768 dar cea maxima poate fi mai mare de cat 1680x1050 si atunci merge.

| Mikoyan a răspuns:

Rezolutia optima e si maxima suportata de catre acel monitor asa ca nu, nu vei putea rula jocurile la o rezolutie mai mare de 1366 x 768.