| ionutz1996 a întrebat:

Daca o sa imi iau aceasta Placa de baza MSI G41M-P28, socket 775 o sa am probleme la jocuri cu ea?

9 răspunsuri:
| BLKZ a răspuns:

De ce faci zeci de intrebari cand te poti lamuri intr-una singura? Ti-am mai explicat, socket-ul 775 e mort de mult(nu au mai fost scoase procesoare pentru el) si e prostesc sa investesti in ceva fara viitor. Orienteaza-te pe AM3/AM3+ sau 1155. Placa de baza nu are nicio legatura cu probleme in jocuri, ci procesorul, placa video si cantitatea de memorie RAM.

| C8PILUcool a răspuns:

Corect ionut dar este a 2 generatie Intel cu 775 s-a inventat in martie 2010 soket 1155 care iti permite sa pui piese mai bune si mult mai ieftine ca un ddr2 sau ddr1, e buna daca ai ddr3 pe ea o mai duce bine 3-4 ani

| SKa a răspuns:

Ce probleme sa ai?

Nu vei avea nici o problema e foarte buna placa.
Crede-ma.

| ionutz1996 explică:

Pai unii mi-au zis ca Socket 775 e invechit si ca o sa am probleme in jocuri sad

| C8PILUcool a răspuns (pentru ionutz1996):

E buna, dar daca vrei sa iti iei unul nou mai bine mai dai vreo 300 lei si iti iei 1155

| ionutz1996 explică:

Cred ca o sa raman la asta Placa de baza Gigabyte H61M-D2-B3, socket 1155 + Procesor Intel® CoreTM i3 2100, 3. 10GHz, socket 1155, Box + Placa video MSI Ati Radeon R6770, 1024MB, GDDR5, 128bit, HDMI, DVI, PCI-E + 4 Gb Rami

| BLKZ a răspuns (pentru ionutz1996):

E perfect daca pui o sursa de calitate, cum ar fi un Sirtec de 400 watti.

| ionutz1996 explică:

Am de 500W si 2 ventilatoarehappy

| BLKZ a răspuns (pentru ionutz1996):

Are alimentare PCI-E? Daca nu, nu ai cum sa conectezi cablul de alimentare al placii video decat sa folosesti un adaptor PCI-E la Molex, iar cum cablurile Molex sunt folosite pentru hdd si unitate optica, slabe sanse sa nu ai molex-uri libere.
Spune cel mai bine ce model de sursa e.