| C8PILUcool a întrebat:

Daca placa de baza are placa video integrata se mai poate pune alta separat.(dau funda la cel care raspunde corect)

Răspuns Câştigător
| Wehrmacht a răspuns:

Da,se poate une si alta si mai multe dar trebuie sa alegi tu pe care vrei sa mearga.

| C8PILUcool explică (pentru Wehrmacht):

Adica bag cablu de la monitor in care vreau eu? nu?

| Wehrmacht a răspuns (pentru C8PILUcool):

Cauta mai multe pe net.Cred ca trebuie sa selectezi pe care vrei tu sa mearga PC-ul.

| C8PILUcool explică (pentru Wehrmacht):

Dar are slot placa de baza pentru placa video (vreau sa imi cumpar un calc nou si nu stiam), apropo bagi cablul de la monitor in placa video pe care am pus-o (am inteles?)

| Wehrmacht a răspuns (pentru C8PILUcool):

Da.Oricum,cumpara placa video mai intai monteaz-o si conecteaza cablul. Daca nu vrea sa vada nimic pe ea nu e dezastru.Inseamna ca trebuie selectezi placa video pe care ai pus-o tu.Cauti pe net cum se face asta.

| C8PILUcool explică (pentru Wehrmacht):

Mai dureaza vreo luna pana sa cumpar pc deci am timp sa ma informez, id meu de mes andy_500_500 sa ma mai ajuti mersi, o sa primesti o funda.

21 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Desigur, trebuie doar sa fie echilibrata sistemului si sa se potriveasca cu slotul placii de baza.[AGP sau PCI-E].

| eucumine010 a răspuns:

Da poti pune, doar sa nu fie vreo placa de baza mai veche de 1996. Trebuie doar sa afli ce port are, Exemple de porturi video: AGP 1x, AGP 2x, AGP 4x, AGP 8x, PCIe x1, PCIe x4, PCIe x8, PCIe x16, PCIe x16 2.0

| C8PILUcool explică (pentru eucumine010):

Vreau sa iau una noua

| eucumine010 a răspuns (pentru C8PILUcool):

Una noua ce? Detaliaza ce vrei sa iei si ce ai.

| eucumine010 a răspuns (pentru C8PILUcool):

Iti spune destul de clar ce porturi are.
Slot PCI-Express x16:
Slot PCI-Express x1:
Slot PCI-Express x4:
Slot PCI-Express x8:

| C8PILUcool explică (pentru eucumine010):

Deci se poate pune placa video separata?

| eucumine010 a răspuns (pentru C8PILUcool):

Da. Stai linistit merge fara probleme.

| C8PILUcool explică (pentru eucumine010):

Eram dispertat sa ma mai ajuti mai am multe intrebari baga id de mes de mai sus >MS

| ROB3RT89 a răspuns:

Logic ca se poate, toate placile de baza de ultima generatie au o placa video incorporta, dar cu performante reduse!

| Cozzmy13 a răspuns:

Da se poate doar ca dupa ce o instalezi te duci in bios cu mufa de la monitor la cea de pe placa setezi placa dedicata si apoi schimbi mufa de la monitor in cea dedicata funda?

| epiktor a răspuns:

Depinde de modelul placii de baza. Daca ai o placa de baza antica, de vreo 2-3 ani poti sa iti pui placa video pe AGP8x daca ai o placa de baza mai recenta, 1 an incoace, poti sa iti pui placa video pe PCi-8x PCi-e16x

| Sage001 a răspuns:

Nu se poate! Pentru ca placa de baza daca are placa video integrata, nu mai are si alt slot pentru alta placa video, daca vrei sa ii pui alta trebuie sa schimbi si placa de baza. funda?

| epiktor a răspuns (pentru Sage001):

Sage orice calculator are slot pentru placa video, placa de reteaa, placa de sunet, tv-tunner, and so onlaughing Ai desfacut vreodata vreun calculator sa vezi ce are in el?

| C8PILUcool explică (pentru epiktor):

Da am reparat la al meu dar nu stiam daca se poate pune

| ay18 a răspuns:

Se poate