| LittleDrop a întrebat:

Daca plec intr-o tara membra a UE pot folosi optiunea activata in tara? Sau indiferent de optiune cand sun in alta tara imi ia din centi? Mentionez ca sunt in reteaua Orange.

Răspuns Câştigător
| Ecea a răspuns:

Ai nevoie de roming activat.
In multe tari din UE vei fi in reteaua Orange.
Dar taxele sunt destul de mari pentru apeluri(undeva la peste 1, 50 € min depinde unde suni) minutele si extraoptiunile nu sunt valabile cand ai iesit din Romania.
Deasemenea daca te suna cineva iti este luat din credit(cam 0, 50€ min)