| luciboss a întrebat:

Daca schimb placa de baza la un calculator trebuie sa reinstalez din nou windows-ul sau ramane

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Da, se vor schimba sterile din bios si pe hard ai vechile drivere(de la vechea palaca)Daca ai windows 7 iti va recunoaste driverele, daca ai vista sau xp, va trebui sa reformatezi sau sa faci un update cu slimdrivers pe care il poti descarca de aici=>http://www.driverupdate.net/

| trolololo a răspuns:

In principiu da, însă dacă pornește Windows-ul vechi nu e nevoie.

| maryus92 a răspuns:

Teoretic nu ar trebui pentru ca daca schimbi placa de baza se vor schimba setarile din bios in functie de ce placa iti cumperi, dar windowsul nu va trebuit instalat pentru ca el ii stocat pe hard si recunoscut de rami