| Crs_Cristi_1990 a întrebat:

Daca am achimbat placa de baza si procesorul trebuie sa reinstalez windows-ul?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca chipset-ul este identic, atunci va functiona fara reinstalare.
Daca chipset-ul difera, atunci windows-ul nici nu va porni sau va functiona deficitar.

Cel mai bine este sa reinstalezi windows-ul, sa se configureze "dupa placul lui".

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca ti-l citeste pe cel vechi, nu. Trebuie doar sa instalezi driverele noi.
E posibil sa nu iti deschida windows-ul, iar in cazul asta, trebuie sa il instalezi din nou.

| flixbuster a răspuns:

Nu. Dar trebuie drivere pentru noile componente.

| DaniTDCI a răspuns:

Ar fi ok sa il reinstalezi penrtru evitarea oricarei probleme

| UsualBoy a răspuns:

Calculatorul va funcționa și fără reinstalare dar pentru anumite programe, jocuri, etc. îți va apărea ceva erori la un moment dat. Cel mai bine reinstalezi windows-ul...