| KeNireM a întrebat:

Daca stau intr-o zona fara semnal pot sa imi pun internet de la telekom?

10 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Nu se poate... fiindca nu are de unde sa ia puterea vitezei internetului.

| KeNireM explică (pentru RareşTPUro):

Si daca imi pun nu merge deloc?

| Intruder19 a răspuns (pentru KeNireM):

Din moment ce nu ai acoperire in zona aia nu o sa mearga pentru ca nu se poate conecta la retea. Iti bagi internet dar nu il poti folosi. Cel mai bine suna la telekom si o sa te ajute ei cu informatii precise daca iti poti baga sau nu.

| RareşTPUro a răspuns (pentru KeNireM):

Daca nu ai semnal deloc nu, nu merge.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

E ca si cum ai vrea sa ti pui becuri la lustră, dar in zona sau in casă nu ai sursă de curent, pui cablul de net, dar nu ai sursa de net, ce faci cu cablul? Te spînzuri cu el? Sau il pui ca sa sari coarda? Sau sa întinzi izmenele in balcon, pe fibra optica? Chiar nu te duce capul? Vezi vecinii ce internet au, poate există o retea de cartier.

| RAY a răspuns:

Da prin cablu, desigur ca da romtelecom e si la sate

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

El se referea la telekom sad

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Tot aia e, rom+cosmote =telekom

| apz a răspuns:

Dacă nu ai semnal, cum să îți pui internet de la Telekom? Nu se merită. Îți trebuie ceva cu acoperire mai mare.

| KeNireM explică:

Dar de la romtelecom pot pune? Daca da este bun internetul?