| anss23 a întrebat:

Daca stergi istoricul internetului mai e vreo modalitate prin care se poate vedea ce site-uri ai vizitat?

Răspuns Câştigător
| CosteaVlad a răspuns:

Odată şters istoricul de navigare, categoric nu vor mai exista niciun fel de "urme" salvate în browser, referitoare la paginile accesate. Poţi folosi tot timpul opţiunea "navigare fără urme" inclusă în Firefox, Chrome, Opera. Folosind acea opţiune absolut nimic din ceea ce vei face tu pe net nu va lăsa urme, dar bineînţeles acest lucru este valabil în cazul PC-ului tău. Serverele la care te-ai conectat pot păstra însă date referitoare la accesări. De exemplu dacă intrii pe www.tpu.ro să zicem, serverul tpu.ro va putea păstra date referitoare la IP-ul tău, ora-minutul-secunda când ai accesat site-ul precum şi secţiunile accesate, dar bineînţeles că nu stă nimeni să ţină pasenţa tuturor acestor date, ele sunt salvate şi atât, dar în caz de ceva ulterior pot fi accesate sistemele şi se poate verifica totul.
O seară frumoasă!

7 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

Da, daca ai un cont pe Gmail( google mail) sau pe youtube acum eu am cont pe youtube si pe gmail cu acelasi nume si parola, si cand intru pe youtube pe cont imi intra automat si pe gmail, si gmail are setat sa salveze istoricul despre ce ai cautat pe google, daca ai cont pe google mail atunci intra pe google.ro, cauta orice anume, dai search, acum in pagina care sa incarcat in dreapta sus cauta istoric sau history, am uploadat o imagine sa vezi despre ce e vorba http://www.fileden.com/files/2008/8/28/2070610/poza.jpg si pe pagina de la istoric cauta de setergere a istoricului sau chiar dezactivarea ei. Daca ai sters istoricul din calculator, singurul mod de a mai vedea istoricul este numai prin intermediul unor conturi pe care esti logat si contul salveaza istoricul, de exemplu la youtube dai la cont, la history si acolo arata ce videoclipuri ai vazut cat timp ai fost logat pe cont;) sper ca am ajutat.

| sinblade27 a răspuns:

Nu .

| Minks a răspuns:

Nu

| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu mai e nici o posibilitate decat daca ti ai notat undeva siteurile. Succes!

| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

| Cristinaaa a răspuns:

Nu
teoretic, pe explorer intri pe internet options la control panel

| heyulika a răspuns:

Nu cred...