| cfrtobias a întrebat:

Daca un tv LG plasma are sunet si nu se vede ecran scris, imagine e stricat? Nu aparea ca n-are semnal sau ceva, macar nu se vedea

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie schimbat displayul

| cfrtobias explică (pentru CristiDinBucuresti):

Probabil da, o sa vad ca nu pentru mine e sa vedem un service la domiciliu de vin

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru cfrtobias):

Salut! Acest tv nu se poate repara decat in service, nu vine nimeni sa il repare acasa, trebuie schimbate lămpile de pe panel ca sau ars, acele lămpi sunt ca niste tuburi fine de neon, ele se inlocuiesc, cel mai bine sună la reprezentanța LG, deoarece nu orice electronist stie sa il repare, plus ca in reprezentanță au piese originale pentru modelul tau de LG, este smart tv? Si de cit timp nu i ti mai merge? Sa oprit imaginea brusc?

| cfrtobias explică (pentru CristiDinBucuresti):

De o saptamana o zis de problema asta da o zis ca inainte nu s-a auzit sunet si dupa acum asta laughing acum se aude sunet si nu se vede macar asa o zis sau intre timp si-a revenit se poate sa faca figuri tv?

| cfrtobias explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ma gandeam daca ar fi fost defect cablu aparea scris ca nu se vede corect?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru cfrtobias):

Daca era defect cablul nu avea nici sunet si scria pe ecran mesajul no signal.

| AlleXuSS a răspuns:

Salut incearca cu blit-ul de la telefon sa pui spre ecran-ul tv-ului si vezi daca merge imaginea pune-o cat mai aproape de ecran

| cfrtobias explică (pentru AlleXuSS):

Am incercat, ca m-am uitat inainte pe google da nu se vedea macar asa am vazut

| AlleXuSS a răspuns (pentru cfrtobias):

Ai incercat si nu se vede nimic?

| cfrtobias explică (pentru AlleXuSS):

Doar blit se vedea