| WithoutName123456789 a întrebat:

Daca vecinul meu se conecteaza cu telefonul la router-ul meu prin wifi, site-urile o sa apara in desfasuratorul site-urilor accesate cand o sa il cer de la Orange?

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă ai net rootat, ce o navigat el pe net va fi afișat într-un log file în rooter, și și la Orange o să apară că l; a fel ca orice furnizor de servicii de internet ei sunt obligați să țină evidența cu tot ce am navigat, ce sistem de operare folosim timp de 6 luni, DAR nu au voie să comunice acele date NUMAI în cazul unei cercetări efectuate de autorități în cazul în care există suspiciiuni de săvârșire a unei infracțiuni informatice(furt de soft/sisteme de operare, pătrundere în mod neutorizat într-un sistem informatic, etc)asupra prorietarului abonamentului și și asta NUMAI cu acordul scris al beneficiarului serviciilor de internet
Deci singuru loc unde poți vedea pe ce site-uri a navigat acesta este acel log file afișat în rooter(dacă nu ai unu de ăla made on vapor). Succes

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce bine ar fi sa citesti intrebarea de 2 ori inainte sa te apuci sa raspunzi

| WithoutName123456789 explică:

Eu ma refer daca site-urile accesate de el o sa apara in desfasuratorul site-urilor accesate cand o sa cer desfasuratorul de la Orange.

| suntserios a răspuns (pentru WithoutName123456789):

In primul rand tare ma indoiesc ca cei de la Orange ofera un astfel de desfasurator.