| 4everYO a întrebat:

Dau funda!
ajutati-ma va rog, nu stiam la ce categorie sa pun intrebarea.
Din greaseala i-am dat la un program sa se deschida cu winrar si acum toate programele mele sau deschis cu winrar, si cand i-am dat sa se deschi da mozila si lafel.Va rog sa imi ziceti cu ce program se deschid programele( intru la program, open with, si ce program trebuie sa-i dau?) sau de unde trebuie sa descarc programu bun? zicemi repede va rog, am o luna de cand stau asa si ma inebuneste((

7 răspunsuri:
| Tzuna a răspuns:

Du-te la start dai la all programs-->accessories-->system tools-->system restore, si acolo iti alegi din ce data sa ii faci restore...preferabil cu 2-3 zile inainte de eroarea pe care o ai...sau incearca sa dezinstalezi winrar si s-ar putea sa mearga. Bafta!

| 4everYO explică (pentru Tzuna):

Am windows 7 si am intrat acolo dar nu gasesc o sa incerc sa desinstalez winrar

| 4everYO explică (pentru Tzuna):

L-am desinstalat mai demult si nu merge nici acum )am windows7)

| Tzuna a răspuns:

Daca spui ca ai intrat acolo si nu gasesti system restore, atunci dai clic pe strat si sub all programs ai: "search programs and files" si acolo scrii asta: "rstrui.exe" (da fara ghilimele, doar cuvantul) dupa care dai enter! daca nici dupa system restore nu iti merge atunci trebuie un repair la windows sau poate chiar format sad... oricum system restore no sa poti da pentru ca de cand ii instalat windowsul 7 are system restore dezactivat... oricum bafta!

| 4everYO explică (pentru Tzuna):

Si cum ii dau repair ce trebuie sa fac?

| superpissy40 a răspuns:

Dai restore si astepti sa se faca.Si mie mi s-a mai intamplat si mi-a mers dupa ce i-am dat restore.

| zahy a răspuns:

Pai nu prea cred ca remediezi problema. dai un reapir la windows. Nu garantez dar poti incerca si un update de windows